+38 (04579) 2-02-98, 2-13-99

Історія

29 жовтня 1986 року було відведено земельну ділянку для забудови дитячого садка. В Вірменії оголошено конкурс на кращий проект дошкільного закладу в Єреванському кварталі міста Славутича. Такий проект з'явився. Це був авторський індивідуальний проект, виконаний групою архітекторів Єреванського інституту "Армдержпроект". Історія дитячого садка № 6 "Крунк" нерозривно зв'язана з долею ЧАЕС та з історією наймолодшого міста України Славутичем.

Image

2 жовтня 1986 року Радою Міністрів колишнього Радянського Союзу було прийнято рішення про зведення нового міста енергетиків, а в грудні цього ж року вже було закладено перший камінь у будівництво Славутича. Серед восьми республік колишнього Радянського Союзу, які приймали участь у будівництві міста, була і Вірменія. Представники Вірменської республіки будували Єреванський квартал, вносячи відповідний національний колорит в архітектуру, використовуючи свої місцеві традиційні матеріали. Єреванський квартал з його рожевими п'ятиповерховими будинками, двохповерховими котеджами, скульптурами на майданчиках - це частинка самого Єревану, столиці Вірменії. Дивлячись на цю частинку міста, стає зрозуміло, що Єреванський квартал будували горці з культурою, яка має глибокі корені.

29 жовтня 1986 року було відведено земельну ділянку для забудови дитячого садка.

1 грудня 1988 року була призначена і приступила до своїх обов'язків завідуюча дошкільним закладом Гусєва Лариса Дмитрівна.

У тому ж році у Вірменії оголошено конкурс на кращий проект дошкільного закладу в Єреванському кварталі міста Славутича. Такий проект з'явився. Це був авторський індивідуальний проект, виконаний групою архітекторів Єреванського інституту "Армдержпроект". Начальником будівництва був призначений Петросян Єгіш Сергійович. Весь матеріал для будівництва був завезений із Вірменії. Це цінний, коштовний матеріал: туф, граніт, травентин тощо. Фасад будівлі викладено із камню - туфа з облицюванням травентином і полірованим гранітом. Крівля - експлуатаційна із мозаїчної плитки, крівля освітлювальних ліхтарів виконана із фігурної черепиці. Стіни, підлога, ванна басейну облицьована Саянським і Кубинським мармуром. Підлога викладена паркетом із декоративним малюнком, двері оздоблені деревиною цінних порід. Кошторисна вартість будівництва по затвердженій проектно-кошторисній документації склала 306045 крб. А всього загального об'єму освоєно 9857 куб. метрів.

Серед ізноманітних питань в будівництві дошкільного закладу було питання назви садка.- символ вірності, любові до рідного краю, символ сімейного затишку. Журавлі були викувані відомим вірменським майстром і привезені із сонячної Вірменії. Звідти ж у березні 1989 року були привезені літаком меблі, килими, доріжки, штори, дзеркала, картини - все це прикрашає "Крунк" до цих пір.

Сама будівля дитячого садка оригінальна, незвичайної асиметричної форми. Зверху, з висоти пташиного польоту, це - пелюстки ромашки. Тут, на даху, автори проекту планували прогулянкові майданчики, тому із кожної групи є вихід на дах. Згодом для прогулянкових майданчиків була розбита територія навколо дитячого садка. Тут розмістили і спортивний майданчик.

На кожному майданчику - веранда для гри дітей в негоду та спеку. Для кожної вікової групи побудовані літні басейни та місточки, фонтанчики з питною водою та проведена поливна система.

Перший поверх - це Нижня галерея. Тут знаходяться вузлові центри - харчоблок, медичний та методичний центри, музична та спортивна зали, басейн та ясельні групи. Тут проходять виставки дитячих робіт та робіт працівників садка, тут відбуваються свята, розваги, тут розміщується різноманітна інформація. Підлога застелена килимовою доріжкою (зараз їй уже більше 20 років, але вона ще має чудовий вигляд). По цій доріжці діти іноді дозволяють собі покачатись, адже тут так багато простору і сонця. Світло і сонячно в Нижній галереї завдяки освітлювальним ліхтарям та кольоровим вітражам. Стіни прикрашені набризками штукатурки, вкрапленням об'ємної кераміки, композиційними стендами, картинами відомих вірменських художників.

Другий поверх (або Верхня галерея) - це затишні групи для дітей віком 3 - 7 років. Приміщення груп асиметричні, тому є можливість творчо підходити до розміщення меблів та різного обладнання. Для зручного спілкування із групи в групу ведуть навісні переходи.. Всього в дитячому садку налічувалось 12 груп.

Захоплення у відвідувачів дитячого садка викликають і зимові сади, які прикрашені квітучими трояндами, розкішними пальмами, виткою традесканцією та виноградом.

Архітектори дитячого садка запевняли, що в такому казковому палаці обов'язково виростуть художники, поети, скульптори, музиканти.

З червня 1989 року став набиратися штатний склад персоналу - тих, хто повинен виховувати майбутні таланти. Першим було найважче. Їм прийшлося відчищати від фарби скло на вікнах, вітражах, залишки цементових розчинів на кахлі та паркеті. Завідуюча дитячого садка робила ставку на молодих спеціалістів, запросивши на роботу випускниць педучилищ. І вона не помилилась. У серпні 1989 року на роботу до дитячого садку були зараховані вихователі - молоді дівчата із свіжими знаннями та щирим бажанням віддати себе вихованню дітей. Сповнені ентузіазму, вони приступили до своїх обов'язків. Збувались мрії колишніх випускниць педучилищ, здійснювався задум завідуючої дитячим садком Лариси Дмитрівни - створити колектив однодумців. Такий колектив був створений. На сьогоднішній день колектив дитячого садка № 6 "Крунк" - це і є однодумці, це є команда. Кожний член цієї команди уміє працювати в ній, уміє об'єднатись і уміє взяти на себе відповідальність. Весь колектив дитячого садка із задоволенням демонструє свої успіхи. А вони є.

13 вересня 1989 року дитячий садок № 6 "Крунк" привітно відкрив свої двері і хлібом-сіллю зустрів гостей, які прийшли привітати новий дошкільний заклад з днем народження. Найпочеснішими гостями були, звичайно, вірменські будівельники, адже вони стали найпершими друзями "Журавлика".

25 квітня 2012 року в нашому місті проведено виїзну колегію Київської обласної державної адміністрації. В рамках ознаймлення з соціальною інфраструктурою міста Славутича, сто двадцять учасників колегії, на чолі з Анатолієм Йосиповичем Присяжнюком, Головою Київської обласної державної адміністрації та у супроводі міського голови Володимира Петровича Удовиченка відвідали наш заклад. Гостей "Крунка" з діяльністю закладу ознайомили Олександр Бернатович Линкевич, заступник міського голови, завідуючий відділом освіти та Старовойтова Аріна Олександрівна, завідуюча міським методичним центром. В рамках міської програми "Електронне місто" було презентовано наш веб-сайт.

1 червня 2012 року, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, наш заклад відвідав Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Володимирович Табачник його супроводжували начальник головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віктор Григорович Бутник, заступник міського голови, завідуючий відділом освіти Олександр Бернатович Линкевич. Під час візиту Міністр ознайомився з роботою закладу, поспілкувався з працівниками та дітьми. Гостем закладу в цей день була Заступник Міністра соціальної політики України Лідія Миколаївна Дроздова.

1 червня 2012 року, дошкільний навчальний заклад № 6 "Крунк" відвідав Президент України. У рамках робочої поїздки до міста Славутича з нагоди 25-річчя міста Віктор Янукович ознайомився з роботою закладу, поспілкувався з маленькими вихованцями і переглянув презентацію інтернет-сайту «Крунку».

Серед поважних гостей закладу були Мiнiстр освiти i науки, молодi та спорту Дмитро Табачник, Голова Київської обласної державної адміністраціі Анатолій Йосипович Присяжнюк.

Президент передав закладу подарунки. Кожна з дев’яти вікових груп дошкільного навчального закладу № 6 «Крунк» отримала комлекти дидактично-розвивальних ігор для розвитку логіко-математичних та мовленнєвих знань, умінь та навичок. Для колективу дітей та педагогів закладу було презентовано інтерактивний комплекс, який складається з інтерактивної дошки, мультимедійного проектору, ноутбуку. Діти подарували Віктору Януковичу свої малюнки.

Image

Заклад дошкільної освіти №6
Єреванський квартал, буд.14,
м.Славутич, Україна, 07101
zdo-6@krunk.com.ua
+38 (04579) 2-02-98, 2-13-99

  Hosting Ukraine
Створення та підтримка сайтів

Підписатися

Ви маєте можливість підписатися на наші новини та статті, що розміщуються в блозі.
Ми зробимо все, щоб Вам було цікаво!