+38 (04579) 2-02-98, 2-13-99

Безпека життєдіяльності

Заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільних закладів.

Регулюють питання охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей у закладі дошкільної освіти  наступні нормативно-правові акти:

Законів України

Постанов Кабінету міністрів України:

 • від 17.042019 № 33 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві; 
 • від 26.12.2017 № 1669, «Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552.
 • від 09.01.2014 № 11 «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту»;
 • від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження порядку проведення навчання керівного складу та фахівців»;
 • від 30.10.2013 № 841 «Про затвердження порядку проведення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації»;
 • від 21.08.2013 № 616 «Про затвердження положення про добровільні формування цивільного захисту»;
 • від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту»; 

Наказу МОЗ України «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»; 

Листа МОН від 14.02.2019 №1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

 

Що таке безпека дитини? Безпека – це: знання дітей-дошкільників про певні небезпечні ситуації та людей, які можуть загрожувати здоров'ю та життю, уміння правильно поводитися у різних ситуаціях; навички самостійних рішень у певних надзвичайних ситуаціях.

Освітньо-виховну роботу з дошкільниками в ЗДО проводимо у таких напрямках: 

 • життя серед людей, у природному та предметному середовищі;
 • правила поведінки з вогнем;
 • безпечні та небезпечні вулиці та дороги;
 • виховання вміння надавати собі та іншим допомогу у випадку необхідності.

Перевага в освітньому процесі надається заняттям, цікавим бесідам, розмовам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм. 

Більше уваги приділяємо організації різних видів діяльності, спрямованих на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів з непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення. Адже все, чого навчають дітей, вони повинні вміти застосовувати в реальному житті, на практиці.

Важливою формою роботи з дошкільниками та колективом закладу дошкільної освіти  із забезпечення безпеки у НС є проведення  Тижня безпеки дитини.

Мета його: 

 • поліпшити якість навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;
 • вдосконалювати теоретичні знання та практичні навички педагогів з формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя;
 • пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей та батьків;
 • інтегрувати суспільне та родинне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Спільна робота з педагогами, дітьми, батьками забезпечить дітям перед вступом до школи різноманітно та повно засвоїти навички практичної безпечної життєдіяльності й усвідомити, що її життя та здоров'я – це найдорожче багатство. А дотримання дітьми правил безпечної поведінки та захисних принципів обов’язково допоможе їм у різних життєвих ситуаціях.

Ми пропонуємо прості для сприйняття інструкції з безпеки життєдіяльності дітей для проведення вихователями ДНЗ бесід про безпеку поведінки в дитячому садку і на його території, на вулиці, вдома, на водоймищах і кризі, при поводженні з незнайомими людьми, рослинами і тваринами, грибами і так далі.

Заклад дошкільної освіти №6
Єреванський квартал, буд.14,
м.Славутич, Україна, 07101
zdo-6@krunk.com.ua
+38 (04579) 2-02-98, 2-13-99

  Hosting Ukraine
Створення та підтримка сайтів

Підписатися

Ви маєте можливість підписатися на наші новини та статті, що розміщуються в блозі.
Ми зробимо все, щоб Вам було цікаво!