+38 (04579) 2-02-98, 2-13-99

Психологічна служба

Image

 Психологічну службу закладу представляє практичний психолог Житник Любов Миколаївна.

 

Головною метою моєї роботи в дошкільному закладі є збереження та зміцнення психологічного здоров’я дітей. Рада вітати на моїй сторінці усіх, хто зацікавлений у всебічному, гармонійному розвитку дитини і тих, хто не байдужий до потреб і особливостей психічного розвитку дошкільника.

Завжди рада ділитися своїми враженнями зі своїми однодумцями, колегами, батьками на своїй сторінці у Facebook.

Коли потрібно звертатися до дитячого психолога:

Втрата контролю. Навіть при найбільш гармонійних відносинах між батьками та дітьми бувають моменти, коли дитина не слухається, і це нормально, тому що свідчить про становлення особистості маленької людини. Але якщо ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над дитиною і вам все важче лспілкуватись  з нею, то краще порадитися з фахівцем, який зможе об’єктивно оцінити ситуацію і підказати способи виходу з неї.

СтрахиДопомога психолога необхідна, якщо у дитини постійний страх темряви, страх залишатися одному в кімнаті, страх перед дощем, грозою, сильним вітром. Деякі діти бояться комах, тварин, незнайомих людей. Почуття страху пригнічує дитини, пригнічує його активність, ініціативу і нерідко веде до безпорадності перед ситуацією. Хоча в певному віці страхи – явище природне, що свідчитьь про розвиток уяви дитини. Але навіть у цьому випадку психолог допоможе безболісно подолати цей дискомфортний для матері і дитини момент.

Сором’язливість. Самосприйняття занадто сором’язливих дітей досить негативно: вони уникають контактів з однолітками, надмірно чутливі до критики, не проявляють ініціативи,  не захищають себе. Ці риси характеру формуються в дитинстві, але сором’язливість можна подолати.

Агресивність.Напевно, всі батьки в тій чи іншій мірі стикалися з цією проблемою. Малюк сердиться на вас, може образити іншого, заподіяти біль собаці або кішці, демонстративно зламати іграшку, оголосивши, що вона йому не подобається. Причин такої поведінки величезна безліч. Важливо, щоб воно не закріпилося і не увійшло до рису характеру дитину, не пішло глибоко всередину, не завадило у встановленні нормальних відносин з навколишнім світом. Допомогти в цьому випадку може тільки психолог.

Надмірна активність. Вона стає причиною злості, порушення планів, невдач та інших неприємностей не тільки для дитини, а й для батьків. Допомога психолога тут просто необхідна. Він порадить, як направити активність дитини в потрібне русло.

Особливі ситуації. Психіка дитини дуже крихка і вразлива. У житті часом бувають такі ситуації, з якими важко впоратися навіть дорослим. До них відносяться смерть одного з членів сім’ї, розлучення батьків; поява нового члена сім’ї; похід  в дитячий сад або в школу; серйозна хвороба дитини; насильство по відношенню до самої дитини або у нього на очах. У цих випадках варто звернутися до психолога, навіть у тому випадку, якщо вам здається, що одне з перерахованих подій не сильно вплинуло на дитину. Але справа в тому, що ззовні це може ніяк не проявлятися, а піти всередину душі і з’явиться тоді, коли ви цього найменше чекаєте. Психолог визначить, наскільки сильно дитина переживає, допоможе впоратися, пережити те, що трапилося.

Погана успішність у школіБатьків має турбувати, якщо раптом різко погіршилися оцінки, незважаючи на старання дитини, або вона відмовляється йти в школу без видимих ​​на те причин.

Але було б неправильно думати, що психолога потрібно відвідувати тільки у випадках проблемних ситуацій. Якщо у вас в родині панує любов і злагода і немає проблем, бажано просто прийти, щоб виявити потенційні можливості вашої дитини: до чого він більше здатен, як краще розвинути в ньому гармонійну особистість. 

 

Консультації та поради:

Адаптація дитини до дитячого садка.

Протидія сексуальному насильству. Правила безпеки для дітей.

Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід (методичний посібник).

Пам’ятка для батьків. Як допомогти дитині під час війни, щоб вберегти її емоційний стан.

Як говорити з дитиною про війну та безпеку: поради психологині Світлани Ройз.

Як говорити з дітьми про війну.

Поради від експертів ЮНІСЕФ: "Як підтримати дітей у стресових ситуаціях".

Як допомогти дітям пройти крізь виклики війни: поради від дитячого психолога.

Як допомогти дітям пережити втрату близької особи.

Як допомогти дитині пережити втрату...

Якщо хочеться додому. Поради щодо стабілізації психологічного стану батьків та дітей, які залишили свої домівки.

 

 Корисні посилання

Заклад дошкільної освіти №6
Єреванський квартал, буд.14,
м.Славутич, Україна, 07101
zdo-6@krunk.com.ua
+38 (04579) 2-02-98, 2-13-99

Hosting Ukraine
Створення та підтримка сайтів

Підписатися

Ви маєте можливість підписатися на наші новини та статті, що розміщуються в блозі.
Ми зробимо все, щоб Вам було цікаво!