Французька школа

Маленька Французька школа Наварки знаходиться в Єреванському кварталі та займає частину приміщення дитячого садка №6 «Крунк». Педагогічна праця здійснюється Клодет й Данієль Вієль у співпраці з Французьким національним центром освіти на відстані в Тулузі для старшої та початкової шкіл та у Руені для середніх класів.

Анастасія Топал – наш перекладач у справах із представниками дитячого садочку №6 «Крунк» та українськими організаціями під час проведення різномнітних заходів.

Школа приймає учнів початкової та середньої шкіл із 8.00 до 12.00 та з 13.30 до 16.30 у понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю. Ранок середи ми присвячуємо таким заняттям, як вивчення правил дорожнього руху та підготовка до складання іспиту з інформатики та використання Інтернету.

Учні початкової школи вивчають шкільні предмети під керівництвом українських вчителів, а учні середньої школи – за програмою, спеціально розробленою Французьким національним центром освіти на відстані під керівництвом Мадам Віель протягом двух годин на день із 9.30 до 11.30 кожного понеділка, вівторока, четверга та п’ятниці.

Учні мають можливість вивчати предмети за французькою шкільною програмою в середу та суботу з 10.00 до 11.30.

Кожного дня після 15.30 учні мають також можливість брати участь у культурних та спортивних заходах, організованих місцевою владою Славутича: музика, малювання, плавання, гімнастика, кінний спорт, вишивання…

Школа має комп’ютерне обладнання.

Освіта, яку отримують наші учні, офіційно визнана Французьким національним центром освіти на відстані, а екзамени відбуваються в Києві.

Ми особливо вдячні Гусєвій Ларисі Дмитрівні, директору дитячого садочка №6 «Крунк» за доброзичливість та допомогу в організації шкільного життя нашого навчального закладу.

Клодет й Данієль Вієль

 

La petite Ecole Française Novarka se trouve dans le quartier «Erevanskyi» ; nous sommes accueillis dans les locaux de l’Ecole Maternelle Ukrainienne N° 6 KRUNK.

L’animation pédagogique est assurée par Claudette et Daniel VIELLE, en liaison avec le Centre National d’Enseignement à Distance (CNED) de Toulouse pour les classes de grande section et Elémentaires ainsi que celui de Rouen pour le secondaire.

Anastasia TOPAL est notre Interprète Traductrice auprès de l’Administration du kindergarden et des organismes Ukrainiens avec lesquels nous organisons des Activités.

L’Ecole accueille les élèves de 8h00 à 12 h00 et de 13h30 à 15h30 (CP au CM2 et Secondaire), le lundi, mardi, jeudi et vendredi. Le mercredi matin est consacré aux activités comme la prévention routière et le brevet informatique et internet.

L’école maternelle est assurée par l’Ecole Ukrainienne qui nous accueille. Les élèves de grande section suivent en plus les cours du CNED deux heures par jour avec Madame Vielle de 9h30 à 11h30 lundi, mardi, jeudi et vendredi.

Les petites et moyennes sections ont la possibilité de rejoindre l’école Française le mercredi et le samedi matin de 10h00 à 11H30.

Chaque jour après 15h30, les élèves ont aussi l’opportunité de participer aux activités Culturelles et sportives organisées par la municipalité de Slavutich: Musique, dessin, natation, gymnastique, équitation, broderie…..

L’école est équipée de matériel informatique et d’internet.

La scolarité est reconnue officiellement et validée par le Centre National d’Enseignement à Distance (CNED); les examens se déroulent à Kiev.
Un grand merci à Madame LARISA GUSEVA, Directrice de l’Ecole «Kindergarden N°6 KRUNK» pour la gentillesse de son accueil et l’aide qu’elle nous apporte dans la vie scolaire.

Claudette et Daniel VIELLE

 

Саркофаг, побудований над четвертим енергоблоком, що вибухнув, поступово руйнується. Небезпека, в разі його обвалення, в основному визначається тим, як багато радіоактивних речовин знаходиться усередині. За офіційними даними, ця цифра досягає 95% від тієї кількості, яка була на момент аварії. Якщо ця оцінка вірна, то руйнування укриття може привести до дуже великих викидів.

У березні 2004 року Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив тендер на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового саркофага для ЧАЕС. Переможцем тендеру в серпні 2007 року була визнана компанія NOVARKA - консорціум французьких компаній Vinci Construction Grands Projets і BOUYGUES. Планується збудувати так звану «Арку», яка накриє сучасний об'єкт «Укриття». Новий саркофаг, багатошаровий ангар (на фото) висотою в 180 метрів, буде зібраний в безпосередній близькості від АЕС, потім його перенесуть і поставлять над старим укриттям. Оскільки робота в проекті розрахована на кілька років, тому спеціалісти з Франції приїхали до Славутича зі своїми сім’ями.

У 2009 році на базі нашого закладу, концерном Novarka були арендовані приміщення для організації школи для дітей його працівників - громадян Франції. І ось вже три роки діти дошкільного віку відвідують наш дошкільний заклад, добре адаптовані до умов садка, вчаться спілкуватись українською мовою і добре її розуміють. Діти шкільного віку відвідують школу, яка знаходиться на базі нашого закладу. Дітей навчають вчителі з Франції за освітніми програмами, підручниками своєї країни.

Дещо цікаве про Францію.

Походження назви. Назва Франція походить від лат. Francia — Земля франків. Існує кілька версій походження цього топоніма:

  • від протогерманського frankon, що перекладається як спис, або від lance — сокири для метання у франків, відомої як франциска.

  • за іншим припущенням, від давньогерманського слова франк, що означає вільний. Хоча можливий і зворотній вплив. Слово вільний могло асоціюватися з етнічною назвою франків, оскільки вони, як завойовники, мали статус вільних людей. Назва території Франції до приходу франків — Галлія — від кельтського племені галлів.

Географія. Фра́нція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. La France, République Française) — займає західну частину Європейського материка. Завдяки своєму географічному та геополітичному розташуванню Францію нерідко називають «центральною країною Західної Європи». Франція має одночасний вихід до Атлантичного океану, Середземного моря і через Ла–Манш у Північне море та контролює головні гірські системи Західної Європи. За формою її територія вписується в шестикутник (французи так і називають свою країну — l'Hexagone — шестикутник). Площа (разом з Корсикою) — 543 965 км². Столиця і найбільше місто — Париж.

Символіка. Гімн Франції — пісня «Марсельєза», яка була написана в Страсбурзі у 1792 році, а 14 липня проголошена національним гімном. Девізом країни є три всім відомих слова: «Свобода, Рівність, Братерство».

Прапор Франції — синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу, а синій і червоний — кольори кокарди національної гвардії Парижа.

Єдиного і визнаного всіма герба зараз у Франції немає. З римських часів існує обов'язкова частина офіційного герба — лікторський пучок, який після Паризької Комуни був оточенийлавровим вінком, орденом почесного легіону, гілками оливи і дуба. У 20-і роки XX ст. герб був дещо змінений, і є одним із символів Франції. Крім того, існує Великий герб Франції, в якому об'єднані успадковані з далекого середньовіччя герби 56 французьких історичних провінцій і територій.

Своїм національним символом французи вважають Маріанну — символічний жіночий образ, який уособлює Францію.

Система освіти Франції. Дитячі сади приймають дітей з 2 років (за наявності вільних місць) і до 6 років. Освіта до початкове школи не є обов'язковим, але практично всі діти з 3 до 6 років відвідують дитячий сад.

Дитячі сади часто вважають найбільшим успіхом французької системи обрвазованія. Класи добре оформлені, діти щасливі. Вони навчаються, граючи, багатьом корисним речам і отримують навики спілкування.

Діти в садах діляться на три вікові групи. Перша з 2 до 4 років, де діти тільки грають. Друга (середня) з 4 до 5 років - навчаються ліпленню, малюванню і іншим практичним навикам, а також усному спілкуванню. Третя (старша) з 5 до 6 років готується до навчання читанню, листу і рахунку.

Сади працюють п'ять днів в тиждень, по шість годинників в день ( три вранці і три після обіду). У крупних містах сади працюють з раннього ранку до 18 - 19 годин, і під час канікул, оскільки багато батьків працюють, і діти потребують нагляду.

Початкова освіта у Франції є обов'язковою і безкоштовною. Більшість дітей уже з 2-3 років відвідують так звані "материнські школи" (ecoles matemelles), у яких педагоги й психологи 3-4 роки готують їх до школи. У школу діти йдуть у віці 6 років.

Прийнята у Франції система шкільної освіти розділена на три блоки: початкова школа (5 років навчання), коледж (4 роки), ліцей (2-3 роки). Обов'язковими є перші два.

Ліцеї існують двох типів: загальної та професійної освіти. У ліцеях загальної освіти, які відкривають шлях у вищі навчальні заклади Франції, строк навчання - три роки. Відповідно до обраної спеціалізації ліцеїсти здають випускні іспити. Атестат про середню освіту (ВАС) має три різновиди: з орієнтацією на літературу (L), природничі науки (S) або економіку (ES). Другий напрямок має більш вузьку спеціалізацію: природничі науки й технології сфери послуг (STT), природничі науки й промислові технології (STI), природничі науки й лабораторні технології (STL) та медико-соціальні науки (SMS).