Мистецтво

«Aqva vita від гончарних красенів»

Культурно-мистецький проект. 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва 2 грудня 2016 року о 16 годині презентує початок культурно-мистецького проекту «Aqva vita від гончарних красенів», який відбуватиметься в грудні 2016 – січні 2017 років. 

Проект передбачає декілька заходів. 2 грудня відбудеться відкриття виставки зооморфних посудин із музейної колекції кераміки. Більшість творів вперше потраплять до експозиційних залів з фондів музею. 

Наступною акцією проекту стане мистецький круглий стіл під назвою «Зооморфний посуд в українському народному та декоративному мистецтві. Історія. Призначення. Використання.». Зустріч фахівців у рамках круглого столу передбачає обговорення актуальних питань розвитку керамічного мистецтва України, місце та внесок української культури кераміки у світові мистецькі процеси, обмін інформацією про стан музейних та приватних колекцій зооморфного посуду, вироблення пропозицій і рекомендацій подальшого співробітництва керамологів, музеологів, колекціонерів. 

На виставці вперше буде представлено понад 100 глиняних посудин з колекції музею. Більшість із них належать до старої музейної збірки, що формувалася на початку ХХ століття завдяки активній збиральницькій діяльності відомих українських меценатів і науковців. Експозиція виставки дає уявлення про зооморфні посудини майже зі всіх регіонів України, які датуються ХVІІІ – першою половиною ХХ століть. В експозиції представлені також найвиразніші твори відомих українських художників-керамістів другої половини ХХ століття.